Soğuk hava ve kar geliyor.

Photo of author

By admin

Hava durumu uzmanları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), önümüzdeki günlerde Marmara Bölgesi’nde şiddetli yağış ve soğuk havanın etkili olacağı uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan günlük hava durumu tahmin raporuna göre, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Batı ile Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Özellikle Marmara (Bilecik hariç), Kuzey Ege kıyıları ile Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli yağışların yaşanması bekleniyor.

AKOM’un yaptığı açıklamaya göre, bu durumun İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde sıcaklıkların 8 ila 10 derece azalmasına neden olacağı belirtildi. Soğuk ve yağışlı havanın Balkanlar üzerinden gelmesi beklenirken, rüzgarın etkisiyle hava sıcaklıklarının birden düşeceği ifade edildi. Bu durum, özellikle bu bölgelerde dikkatli olunması gerektiği anlamına geliyor.

İstanbul ve çevresinde yaşayan vatandaşlardan, meydana gelebilecek olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları isteniyor.

Yorum yapın